Fren Balatası Değişimi & Tamiri

Fren Balatası Değişimi & Tamiri

Fren Balatası Nedir?
Fren balatası fren sisteminin her tekerlekteki bir iç parçasıdır ve fren kaliperine bağlı olarak bulunurlar. Fren yaptığınızda, fren balataları fren diskleri üzerine baskı uygular ve aracı yavaşlatır. Aracın kaldırılarak lastiklerinin, kaliperlerinin sökülerek balataların sökülmesi ve balataların yenisi ile değiştirilerek; sökülen parçaların geri montajı işlemine genel olarak balata değişimi işlemi adı verilmektedir. Fren kaliper arızası sonucunda kaliper değişimi işlemi yapılmaması balatalara hasar verip balata değişimine sebep olabilmektedir. Genelde kullanıcılar tarafından aynı olduğu düşünülse de baskı balata ve fren balataları farklı yapılardır. Fren balata fiyatları farklı araç modellerinde farklılıklar göstermektedir. Araçlarda frene bastığında aracın durmasının normalden fazla zaman alması, frene basınca balatalardan sesler gelmesi balatanın ömrünün bittiğine ve değişmesi gerektiğine yorumlanabilir. Araçlarda fren balatasının değişim süresi için de kesin bir süre olmamakla birlikte aracın kullanım şekli, aracın kilometresi vb değerler balata ömrü ile ilgili bilgiler verebilir.

Toyota Fren Balatası Değişimi & Tamiri
Kahramanmaraş’ta bulunan firmamız Toyota aracınız için fren balataları, fren diskleri ve fren sıvısı gibi tüm aşınan parçaların durumunu kontrol eder, gerektiğinde profesyonel değişim hizmeti sunarız.

Toyotacı Murat olarak Toyota fren balatası değişimi konusunda edindiğimiz tecrübeler ve bilgiler sayesinde Kahramanmaraş’ta aracınız için problemsiz ve çözüm garantili fren balatası tamiri/değişimi yapmakta iddialıyız. İletişim sayfasından iletişim bilgilerimize veya servis adresimize ulaşarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Whatsapp Destek

Murat Ahraz

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?