Triger Değişimi & Tamiri

Triger Değişimi & Tamiri

Triger Kayışı Nedir?
Triger kayışı, araçların motor kısmında bulunan hayati parçalardan sadece biri. Bu sebeple triger kayışı nedir ve ne işe yarar bilmek gerekiyor. Zamanlama kayışı olarak da bilinen bu parça, motorun güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için eksantrik miliyle krank milinin hareketlerini senkronize ediyor. Krank mili, motorda oluşan doğrusal hareketi dairesel harekete çeviren bir motor elemanı. Kam mili olarak da bilinen eksantrik mili ise sahip olduğu supaplar sayesinde motorda emme ve egzoz görevi görüyor.

Triger Kayışı Ne İşe Yarar?
Triger kayışı motor üzerindeki krank mili ve eksantrik mili arasında hareketi düzenleyerek bir çeşit güç iletimi görevi görüyor. Dişli yapıdaki bu kayış motorun güvenli bir şekilde çalışabilmesi için olmazsa olmaz bir parça.

Toyota Triger Kayışı Değişimi
Öncelikle aracınızı lifte alıp triger bulunduğu bölgedeki lastiği ve davlumbazı söküyoruz. Daha sonra motor kulağını sökerek triger kapağına ulaşıyoruz. Triger kapağınıda söktükten sonra araca uygun Sente aparatlarını kullanarak aracı senteye alıyoruz. Triger kayışını söktükten sonra su pompasınıda değiştirerek yeni triger setini araca takıyoruz. Triger kayışı takarken mutlaka sente ayarlarını bir kaç defa kontrol ediyoruz. Bu işlemleri son derece dikkatli ve hassasiyetle yapıyoruz. Yeni triger setini taktıktan sonra marşa basmadan motoru bir kaç tur çevirerek herhangi bir sorunun olmadığına kanat getirip marşa basarak aracı çalıştırıyoruz. Son olarak araçla sürüş testi yapıyor çekişinde gidişinde sorun olmadığını test ederek triger seti değiştirme işlemlerimizi tamamlıyoruz.

Toyotacı Murat olarak Toyotatriger kayışı değişimi konusunda edindiğimiz tecrübeler ve bilgiler sayesinde Kahramanmaraş’ta aracınız için problemsiz ve çözüm garantili triger kayışı değişimi yapmakta iddialıyız. İletişim sayfasından iletişim bilgilerimize veya servis adresimize ulaşarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Whatsapp Destek

Murat Ahraz

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?